Mäkkučké žemličky

Mäkkučké žemličky

By 14. februára 2014

Tento recept je z knižky APETIT Edice - Slané pečení. Trošku som sa bála výsledku, pretože úplne prvý recept, ktorý som robila podľa tejto knižky, mi nevyšiel. No napriek tomu recept predčil moje očakávania. Žemličky sú chrumkavé a zároveň mäkkučké.

Recept je na 8 kusov

 

Ingredients

Instructions

  1. Z droždia, štipky cukru, hrste múky a 150 ml vlažného mlieka necháme vzísť kvások.
  2. Následne pridáme všetky zvyšné suroviny (mlieko pridávajte postupne, je možné že všetko nepoužijete prípadne budete ho potrebovať viac).
  3. Vypracujte elastické cesto, prikryte utierkou a nechajte 1,5 hodiny kysnúť.
  4. Keď cesto zdvojnásobí svoj objem vyklopte ho a rozdeľte na 8 rovnakých časti. Každú si rozdeľte na tri rovnaké časti, urobte z nich "hadíka" a zapleťte ich do vrkoča.
  5. Žemličky dajte na plech vyložený papierom na pečenie, prikryte utierkou a nechajte kysnúť ešte 30 - 45 minút.
  6. Vykysnuté žemličky potrite žĺtkom, posypte soľou a semienkami podľa chuti a pečte v rúre pri 220°C cca 20 - 25 minút dozlatista. (rúru vyhrejte na 220°C spolu s plechom na jej spodku a po vložení žemličiek do rúry, na plech nalejte pohár vody a ihneď zavrite).

Mäkkučké žemličky

Print

Milujem jedlo, milujem varenie a milujem svoju rodinu a svojho priateľa, pre ktorého najčastejšie varím. On je mojim kritikom, ale aj inšpiráciou pri varení. Snažím sa variť zdravo, ale rada si pochutnám aj na dobrom pečenom mäsku. Verím, že vás moje recepty inšpirujú a pochutnáte si na nich.


Môj blog: www.spinavakuchyna.blogspot.sk

Kontakt na mňa: jacunska3@centrum.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *