Škoricová ovsená kaša

Škoricová ovsená kaša

By 23. októbra 2013

Viete že ovsená kaša je favoritom týchto chladných dní? Prečo je zdravý ovos?

Ovos je bohatý na fosfor, vitamín B1 a železo, uhľohydráty (škrob, fruktózu), proteíny, tuky (mastné kyseliny, avenasterol). Ovos pomáha pri rôznych zdravotných problémoch ako napr: tráviace ťažkosti.

Uvarený ovos s mliekom alebo v zeleninovom vývare pomáha pri gastritíde, pri vrede žalúdka a dvanástnika, pri kolitíde alebo pri črevných ochoreniach ako divertikulóza.

Pravidelná konzumácia ovsa sa odporúča aj pri: nervozite, únave, psychickej vyčerpanosti, nespavosti a depresii. Aj doktor Igor Bukovský odborník na zdravú výživu začína deň s veľkou misou ovsených vločiek a vďaka tomu vydrží celé dopoludnie plný energie. Aj vy sa cítite do poludnia úplne vypľutý, bez nálady a energie? Možno si myslíte že je to normálne, ale nieje.
Niekde je chyba!

Ak si doprajete 8 hodinový spánok a zdravé raňajky nič takého by sa vám nemalo stať ( iba ak by ste boli chorí ). A najlepšia alternatíva zdravých raňajok? Ovocie + ovos (OO) . A deň sa môže začať 🙂

Pri ovsených kašiach je naozaj veľa možností dochuťovania, takže vašej fantázií sa medze nekladú. Ja som sa dnes rozhodla pre škoricovú príchuť, ovocie "čo dom dal" a celé som to zakončila ryžovým sirupom. Mňamka!

Ingredients

Instructions

  1. Do hrnčeka dáme variť mlieko, pridáme škoricu a po chvíľke aj prepláchnuté ovsené vločky.

  2. Necháme zovrieť.

  3. Prelejeme do misky polejeme sirupom a ozdobíme ovocím. Aké jednoduché!

Tento recept je určený na jednu veľkú porciu.

Škoricová ovsená kaša

Tip:
Ak ráno nemáte čas " vyvárať" skúste instantné kaše pri ktorých stačí len zohriať mliečko prysipať pár lyžíc zmesi zamiešať a šup kaša je raz dva 🙂

Nakupujte však len tie najlepšie produkty a nie nejaké supermarketové podfuky kde sa o zdravom zložení ani náhodou nedá hovoriť. Dobrú skúsenosť mám napríklad s kašami Nomina . Ponúkajú kašičky od pohánkovej cez špaldovú až po ovsenú. A musm priznať že sa ich neviem dojesť 🙂

Print

Volám sa Natália, väčšina ľudí ma pozná pod menom Natt.

Zatiaľ ešte stále študujem. Som študent umeleckej školy a však vo voľnom čase sa venujem zdraviu, zdravej strave, alternatívnej medicíne a enviromentalistike. Som dievča s hlavou v oblakoch ktoré rado sníva. Snívam o tom ako sa celý svet raz spojí a budeme tvoriť jeden celok nádherných dokonalých stvorení ktoré sa vzájomne akceptujú a pomáhajú si. Ved predsa len, každý z nás je dokonalý, len každý z nás je niekde inde.

Dúfam že po vzhliadnutí tohto blogu sa budete cítiť odhodlaný žiť krajšie. Pretože krásne veci sa začnú diať vo vašom živote vtedy, keď odstúpite od všetkých negatívnych vecí. Tak kašlite na stres a spravte si minútku pre seba. Som tu pre vás. S nekonečnou láskou Natt.


Môj blog: www.humanbrute.blogspot.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *