Hovädzie na hubách

Hovädzie na hubách

By 1. októbra 2013

Tentokrát to bola roštenka, hnedé šampiňóny a judášovo ucho, ktoré obsahuje veľa vitamínov a minerálov. Účinkuje pri bolestiach v hrdle, pri bolestiach očí, používa sa pri žltačke, aj ako tonikum vracajúce životnú energiu. Podporuje činnosť srdca, mozgu aj pečene a znižuje hladinu cholesterolu.

Instructions

  1. Najskôr som naklepal plátky roštenky a okorenil som ju čerstvo mletým čiernym korením, soľou a korením garam masala.

  2. Mäso som orestoval na masti, potom som ho dal bokom a do výpeku som prihodil nakrájanú cibuľu, cesnak, hnedé šampiňóny a judášovo ucho, ktoré som predtým sparil vo vriacej vode.

  3. Chvíľku, asi 10 minút som restoval, potom som vrátil mäso, podlial som vriacou vodou a dusil som asi 1,5 hodiny.

  4. Keď bolo mäso mäkké, tak som ho vybral aj s niekoľkými hubami a omáčku som rozmixoval. Pridal som do nej aj jednu mrkvu, ktorá sa varila v polievke, ale nie je to nevyhnutné.

  5. Keď už bola rozmixovaná, dal som ju zasa na plyn a pridal som k nej sladkú smotanu a keď prevrela, tak som ju zjemnil orieškom masla.

  6. Vrátil som do nej mäso a odstavil som.

  7. Podával som s tarhoňou a chutilo. Dobrú chuť 🙂

    Hovädzie na hubách

Print

...rád spoznávam neznáme chute a učím sa nové veci...v kuchyni sa dá aj z bežných surovín pripraviť niečo "nové". Do každého jedla treba dať lásku a fantáziu, to sú dve najdôležitejšie koreniny... dobrú chuť prajem :-) Môj blog: www.svarechou.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *