Slnečnicový chlieb pre zaneprázdnených

Recept Slnečnicový chlieb pre zaneprázdnených

Pridal: Spinava kuchyna je s, 24.9.2013

Kategorie: Pečivo

FOTKA OD VÁS
Vyskúšal/a si recept?
Nahraj fotku a pochváľ sa
PRIDAŤ FOTKU

Telku často nepozerám a ak áno tak mám zväčša zapnutú TV Paprika. Náhodne som v piatok prepínala telku a na TV Paprika práve dávali program Annabel Langbein. ám rada jej kuchársku šou U mňa na záhradke, pretože využíva to čo sa jej urodí , teda varí sezónne. Fascinuje ma ako dokáže aj z mála vyčarovať dobrotu. Na ďalší deň, v sobotu, som mala ísť na brigádu. Na jedenie si vždy so sebou niečo beriem, lenže nemala som pečivo a už ani čas a ani silu na upečenie kysnutého chleba a Annabel akoby to tušila a piekla jednoduchý a hlavne rýchly chlieb. Tak som si recept rýchlo zapísala a pustila sa do pečenia. Výsledok stál naozaj za to!

FOTKA OD VÁS

Pridal: Spinava kuchyna je s, 24.9.2013

Kategorie: Pečivo

SUROVINY

4 KLmed
2 poháre (teplá)voda
1 pohár (studená)voda
1 sáčok sušené droždie
2 + 3/4 poháracelozrnná múka
2 + 3/4 pohárahladká múka
1 KLsoľ
2 hrsteslnečnicové semienka lúpané
na posypanie tekvicové semienka

POSTUP PRÍPRAVY

TLAČULOŽIŤ
  1. Do misky dáme med, dva poháre teplej vody a jeden pohár studenej vody, vsypeme droždie, poriadne rozmiešame a necháme stáť asi 5 minúť kým nám droždie nezačne pracovať a nevytvoria sa nám na povrchu bublinky.
  2. Keď máme kvások pripravený tak do misky pridáme všetky ostatné suroviny a dobre ich vareškou premiešame. Vznikne nám elastické cesto, ktoré sa však dá liať.
  3. Cesto nalejeme do formy (môžme do jednej, budeme mať väčší bochník alebo do dvoch a budeme mať dva menšie, ja som si urobila dva bochníky).
  4. Do cesta urobíme zárezy a posypeme ho tekvicovými semienkami.
  5. Formy vložíme do rúry vyhriatej na teplotu 80°C na prvých 20 minút a potom zvýšime teplotu až na 210°C a pečieme asi jeden a pol hodiny.
  6. Keď poklopeme po chlebíku a počujeme dutý zvuk je hotový.
Bála som sa, že chlebík bude veľmi tuhý, ale prekvapil ma, je mäkučký a pekne bublinkový. A desiatu na brigádu som mala hotovú.  
PODEĽTE SA O RECEPT S OSTATNÝMI
INŠPIRÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ
KOMENTÁRE K RECEPTU
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť