Tvarohové gule s makom v malinovej omáčke

Tvarohové gule s makom v malinovej omáčke

By 13. augusta 2013

Na prípravu tvarohových guliek som použila svoj tradičný recept  a malinovú omáčku som urobila po pamäti. Myslím, že sa vydarila veľmi dobre a v kombinácii s tvarohovými guľkami v maku to bolo celkom zaujímavé chutné jedlo.

Do omáčky sa pridáva červené víno, ale nemajte obavy, alkohol sa odparil a ostala iba príjemná chuť. Celú omáčku zjemňuje pridané maslo a skaramelizovaný cukor.

Guľky sú pekne nadýchané, držia tvar a to aj bez pridania bikarbóny, resp. prášku do pečiva ako sa uvádza v iných receptoch.

Ingredients

Instructions

 1. Najskôr si pripravíme omáčku:
  Na panvici rozpustíme maslo. Pridáme cukor a za stáleho miešania ho skaramelizujeme.Tvarohové gule s makom v malinovej omáčke

  Pridáme maliny a podlejeme vínom. Znížime teplotu a omáčku varíme, až kým sa zredukuje na potrebnú hustotu, trvá to približne 10 minút.  Miešame veľmi opatrne, aby nám ostali aj kúsky malín.

  Tvarohové gule s makom v malinovej omáčke

 2. Všetky suroviny na guľky zmiešame v miske. Z cesta tvarujeme guľky.Tvarohové gule s makom v malinovej omáčke

  Tvarohové gule s makom v malinovej omáčke

 3. V hrnci dáme zovrieť dostatočné množstvo vody. Do vriacej vody dáme variť guľky. Keď vyplávajú na povrch, ešte ich povaríme asi 3-5 minút.
 4. Guľky vyberáme  dierkovanou naberačkou, necháme odkvapkať vodu a ihneď ich obalíme v mletom maku zmiešanom s práškovým cukrom.Tvarohové gule s makom v malinovej omáčke
 5. Na tanier dáme omáčku a položíme na ne makové guľky.Tvarohové gule s makom v malinovej omáčke
 6. Výborne chutia teple a rovnako dobre chutia aj za studena. Podávame ako hlavný chod alebo dezert.
Print

Som Slovenka momentálne žijúca v Anglicku. Prostredníctvom svojho blogu http://adkas-tastyfood.blogspot.sk/ by som sa chcela s Vami podeliť o svoje poznatky, zážitky, skúsenosti nielen z oblasti kulinárskej, ale aj zo života nášho každodenného. Rada si pochutnám na dobrom jedle a veľmi rada si ho pripravujem sama. Svoju lásku k vareniu a pečeniu som zdedila po svojej mamke a babke. Na mojom blogu nájdete recepty staršieho aj novšieho data pochádzajúce z rôznych zdrojov, ale zaručene mnou odskúšané. Verím, že u mňa naájdete inšpiráciu, strávite tu prijemne chvíle a opätovne ma poctíte svojou návštevou.


Môj blog: www.adkas-tastyfood.blogspot.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 4,67 z 5)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *