Čarovný nápoj na nádchu

Čarovný nápoj na nádchu

By 30. augusta 2013

V tomto bláznivom počasí je naozaj zázrak udržať sa v plnom zdraví.

Neznášam to. Všade mám samé vreckovky, všelijaké cukríky na hrdlo, sprej do nosa, lieky na bolesť hlavy. Neviem dýchať nosom, mám pocit, že je to pre mňa olympijská disciplína. A samozrejme do toho len stále smrkanie, kýchanie a kašlanie a tichá prosba po nociach, nech nádcha tak ako prišla, nech aj odíde. Tam niekam preč. A nech tam aj ostane.

Dostal sa ku mne recept na jeden zázračný nápoj, ktorý pomáha v 99% prípadoch (ktoré poznám). Úspešne vyliečil rozmáhajúcu sa nádchu, ktorá predzvestovala škaredú chrípku.

Ingredients

Instructions

Liter vody a 1 polievkovú lyžicu mletého zázvoru nechám spolu variť pri miernom ohni 7 minút.

Následne na to výluh odstránim z plynu. Pridám 3-4 lyžice medíku, 2 lístky mäty- alebo mätového čaju. V mojom prípade dávam práve čaj. Pridám 5 lyžíc citrónovej šťavy a štipku mletého korenia. Na korenie pozor, raz sa mojej mamine podarilo ho tam dať viac, ako je únosné. Najbližších 30 minút som mala o zábavu postarané :-/ (štípali ma uši ako bláznivé).

Vyzerá to trošku odpudivo a chuť tiež nie je zrovna najlepšia. Pokiaľ vám ale lezú na nervy všetky tie práškové rozpustné nápoje na nádchu, nech sa páči pádny dôvod na zmenu 🙂

Je iba na vás, ako si to namiešate, môžete si pridať viac citrónu, ak to chcete mať kyslejšie, príp. viac medu, ak máte radi sladké.

V každom prípade prajem všetkým, aby tento nápoj v najbližšej dobe nepotrebovali 🙂

Čarovný nápoj na nádchu

Print

Môj blog: www.foodependence.blogspot.sk


Kontakt na mňa: blog.foodependence@gmail.com

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Jedna odpoveď pre Čarovný nápoj na nádchu

  1. Petra

    Dobrý den, mleté korenie myslíte černý pepř mletý?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *