Materina dúška

Materina dúška

Materina dúška – bylinka, ktorej vôňa je fascinujúca a liečivé účinky ohromné. Čerstvý čaj pripravený v pohodlí domova Vám prehreje celý organizmus, prevonia miestnosť a pomôže pri zdravotných ťažkostiach ako sú choroby dýchacích ciest, poruchy trávenia či zápaly močových ciest.

Túto bylinku nájdete na suchých a slnečných miestach, najmä na lúkach a kopcoch, kde kvitne v období od apríla do septembra. Kvety tejto bylinky zbierame v období od mája do júna a sušíme ich pri teplote 30 – 35 °C v malých zväzkoch.

Usušená bylinka má nasledovné použitie:

Čaj:
1/4 litrom vriacej vody zalejeme 1 vrchovatú čajovú lyžičku a necháme krátko (5 minút) vylúhovať. 

Sirup z materinej dúšky:
Kvety a stonky naložíme prevrstvovaním s cukrom (hnedý alebo biely) do sklenenej fľaše a natlačíme. Necháme stáť 3 týždne na slnečnom mieste.  Scedíme a kvety spolu so stonkami opláchneme vodou a pridáme do sirupu.  Sirup prelejeme do vhodného hrnca a na sporáku pri najmenšom teple miešame, sirup sa nám bude pomaly zahusťovať. Pozor na to aby počas prípravy nevrel.

Olej:
kvety materinej dúšky voľne vložíme do fľaše a zalejeme olejom lisovaným za studena, tak, že olej je dva prsty nad kvetmi. Uložíme na slnečné miesto a necháme 14 dní stáť.

 

K vareniu a pečeniu ma priviedli moje staré mamy, keď mi počas prázdnin strávených v ich prítomnosti dovolili asistovať v kuchyni a pod ich dohľadom som ako malé dieťa mohla skúšať upiecť jednoduché koláčiky či uvariť jednoduché jedlá. Vôňa kuchyne pri vypekaní či varení je mojim príjemným oddychom, ktorého výsledkom je (takmer) vždy niečo jedlé ;-) Ak máte chuť ma kontanktovať, spravte to adrese katka@najrecept.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *