Torta kinder mliečny rez

Torta kinder mliečny rez

By 5. mája 2013

Ingredients

Instructions

Cesto

 1. Žĺtka spolu s cukrom vymiešame do peny a striedavo vmiešavame po lyžičkách olej a vodu.
 2. Z bielok vyšľaháme tuhý sneh a spolu s múku zmiešanou s práškom do pečiva a kakaom striedavo striedavo primiešavame k žĺtkam.
 3. Cesto rozdelíme na polovicu a vylejeme na dva vymastené s múkou vysypané plechy. Pečieme v predhriatej rúre pri teplote 180 °C 5-8 minút (tak aby cesto nebolo tvrdé a ani nedopečené, kontrolujeme špajdlou).
 4. Z vychladnutého cesta pomocou formy na tortu alebo taniera vykrojíme guľatý korpus a okraj si odložíme. Zopakujeme na druhom plechu a oba okraje, ktoré nám zostali priložíme k sebe a vykrojíme tretí guľatý korpus

Krém:

 1. Tvaroh a smotanu zmiešame s cukrom . V druhej väčšej mise zmiešame stužovač so 100ml vlažnej vody a postupne primiešame tvarohovú zmes. 3 PL krému si odložíme na potretie povrchu (nie do chladničky).
 2. Prvý korpus vložíme do tortovej formy, natrieme polovicou krému, na to uložíme druhý korpus, natrieme krém a nakoniec uložáme posledný korpus. Dáme na 1/2 hodiny do chladničky.
 3. Po krátkom zachladení odstránime okraj tortovej formy, povrch torty a okraje natrieme odloženým krémom.
 4.  Z každej kinder čokoládky odkrojíme jeden dielik. Dieliky odložíme a čokoládky prikladáme na okraje torty. Okrojené dieliky ukladáme na vrch torty po obvode, odrezanou časťou k čokoládkam. Nakoniec uložíme lentilky a povrch torty. Zviažeme ozdobnou stuhou cez strednú časť čokoládok a dáme stuhnúť do chladničky aspoň na 1 hodinu.

 

torta kinder mliečny rez

Print

K vareniu a pečeniu ma priviedli moje staré mamy, keď mi počas prázdnin strávených v ich prítomnosti dovolili asistovať v kuchyni a pod ich dohľadom som ako malé dieťa mohla skúšať upiecť jednoduché koláčiky či uvariť jednoduché jedlá. Vôňa kuchyne pri vypekaní či varení je mojim príjemným oddychom, ktorého výsledkom je (takmer) vždy niečo jedlé ;-) Ak máte chuť ma kontanktovať, spravte to adrese katka@najrecept.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 3,50 z 5)
Loading...

Jedna odpoveď pre Torta kinder mliečny rez

 1. Hanka

  Skvelé…určite chutí tak svelo ako vyzerá 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *