Orechové osie hniezda

Zdieľajte recept

Orechové osie hniezda

By 30. október 2016

Voňavé hniezda ~ také chutné nedeľné :)

Ingrediencie

Postup prípravy

 1. Do trochy osladeného mlieka dáme napučiť droždie.
 2. Do múky pridáme prášok do pečiva, soľ, kryštálový cukor, rozpustené maslo, mlieko a napučané droždie. Vypracujeme hladké cesto, ktoré necháme vykysnúť - približne 30 - 60 minút.
 3. Vykysnuté cesto rozdelíme na 2 časti.
 4. Každú časť vyvaľkáme, posypeme nasekanými orechami, hrozienkami, škoricou, vanilkovým a kryštálovým cukrom. Nakoniec pokvapkáme ropusteným maslom.

  Orechové osie hniezda

 5. Cesto zvinieme do rolky a krájame na 1 cm hrubé rezy, ktoré ukladáme na vymastený plech alebo použijeme papier na pečenie.

  Orechové osie hniezda

 6. Necháme ešte chvíľu podkysnúť a potrieme žĺtkom.
 7. Pečieme dozlatista vo vyhriatej rúre na 180 °C približne 15 - 20 minút.
 8. Po upečení posypeme práškovým cukrom.

Orechové osie hniezda

K vareniu a pečeniu ma priviedli moje staré mamy, keď mi počas prázdnin strávených v ich prítomnosti dovolili asistovať v kuchyni a pod ich dohľadom som ako malé dieťa mohla skúšať upiecť jednoduché koláčiky či uvariť jednoduché jedlá. Vôňa kuchyne pri vypekaní či varení je mojim príjemným oddychom, ktorého výsledkom je (takmer) vždy niečo jedlé ;-) Ak máte chuť ma kontanktovať, spravte to adrese katka@najrecept.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>