Mätový sirup

Zdieľajte recept

Mätový sirup

By 23. august 2016

Máte tiež plný záhon mäty, na zimu na čaj už máte nasušené a nové lístečky stále dorastajú? Skúste mätový sirup. V lete si ho dáte do vychladenej vody, v zime do čaju pri nachladnutí, bude vám určite chutiť.

Ingrediencie

Postup prípravy

  1. Umytú mätu som dala  do hrnca - použila som celkom veľa byliniek. Čím viac byliniek dáte, tým bude sirup silnejší .
  2. Mätu som zaliala vodou a spolu som to povarila asi 15 minút. Prekryla utierkou a nechala som to do druhého dňa vyluhovať.
  3. Na druhý  deň som vodu scedila, pridala cukor a kyselinu citrónovú.  Zahrievaním som cukor rozpustila.
    POZOR - už nevaríme.
  4. Hotový sirup som naliala do 3 dl pohárov, zavičkovala a dala sterilizovať. Stačí, len aby víčko chytilo, asi 5 minút.
  5. Pred použitím sirup prelejem do vhodnej sklenenej fľaše.
  6. Mätový sirup je výborný do alkoholických i nealkoholických nápojov, na prisladenie čajov i výrobu domácej limonády. Rozriedime sirup vodou, alebo minerálkou podľa  chuti, pridáme šťavu z citrónu, pomaranča  alebo grepu, v lete pridáme pár lístkov čerstvej mäty, alebo pár  kúskov nakrájaného vychladeného ovocia, fantazii se meze nekladú.

Mätový sirup

 

klaura

Volám sa Laura ... zo všetkého najradšej sa venujem dvom činnostiam, a to vareniu a fotografovaniu ... ani sama neviem, čo mám radšej ... často spájam tieto dve záľuby do jednej ... a potom vznikajú moje fotorecepty ... :) srdečne vás uvítam na mojom blogu www.klaura-dnes.blogspot.sk.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>