Kokosovo čokoládová ryža

Zdieľajte recept

Kokosovo čokoládová ryža

By 17. december 2015

Táto ryža je niečo na spôsob "mliečnej ryže". Keďže ja mlieko nemôžem, hľadal som alternatívu a našiel som kokosový nápoj od Alpro. V ponuke je viac druhov nápojov, použil som kokosový, pretože som pripravoval ryžu s kokosom a tento nápoj prirodzene vyzdvihol jej chuť.

Takto pripravená ryža je ideálna ako sladké raňajky na studené nedeľné ráno :)

 

Ingrediencie

Postup prípravy

  1. Kokosový nápoj som zohrial a postupne som ho prilieval do prepláchnutej ryže, použil som ryžu typu Arborio. Trvalo to približne 17 minút a ryža už bola al dente, nebojte sa ak je ešte riedka, pretože kokos ju správne zahustí.
  2. Tak som kokos pridal do hrnca, oriešok masla na zjemnenie a odstavil som.
  3. Prešlo 5 minút a ryža krásne došla. Lyžicou javorového sirupu som ju  jemne dosladil, pridal som nakrájanú horkú čokoládu a zľahka som premiešal.
  4. Naložil som na tanier, ozdobil kúskami čokolády a javorovým sirupom.

Kokosovo čokoládová ryža

 

...rád spoznávam neznáme chute a učím sa nové veci...v kuchyni sa dá aj z bežných surovín pripraviť niečo "nové". Do každého jedla treba dať lásku a fantáziu, to sú dve najdôležitejšie koreniny... dobrú chuť prajem :-) Môj blog: www.svarechou.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>