Makové muffiny so všeličím

Zdieľajte recept

Makové muffiny so všeličím

By 19. máj 2015

Muffiny sú šťavnaté, nepresladené, chutia po maku a banánoch. Maková chuť sa vhodne dopĺňa s roztopenou horkou čokoládou. Ak by vám vo vyskúšaní receptu malo brániť to, že nemáte makový olej, vynechajte ho. Makovú múku zoženiete v predajniach so zdravou výživou. Na Bytčiansku vás zaručene nesklame Šafran. Z makovej múky som piekla aj delikátnu čokoládovo makovú tortu bez lepku - recept nájdete v komentári k fotke po nakliknutí linku sem. Dostala som tip na makové raw tyčinky z produkcie malej rodinnej firmy Cereálky od Helky - vraj skvele chutia, veľmi rada ich vyskúšam a nielen makové.

 

Ingrediencie

Postup prípravy

  1. Banány popučím vidličkou, primiešam pyré, vajíčka a ostatné zložky.
  2. Krátko premiešam aby sa cesto spojilo a nechám ho 15 minút odležať.
  3. Medzitým nahrejem rúru na 190°C.
  4. Cestom plním silikonové formičky trochu vyššie ako sú 3/4 obsahu.
  5. Poukladám ich na plech na pečenie, zdobím mandlovými plátkami (väčšia časť z nich je v ceste).
  6. Vo vyhriatej rúre pečiem cca 25 minút.

Do zmakovania ☺.Makové muffiny
Makové muffiny 1

Blog Na háji je miestom, kde zdieľam svoje nadšenie pre dobré jedlo, fotografiu, nevšednosť všedných okamihov. Dobré jedlo, to sú pre nás dary zeme, plody dopestované v záhradke, na poli, na strome, na farme. Tu niekde za rohom. S láskou a úctou k prírode a jej zákonitostiam. Rada trávim voľný čas fotografovaním, blogovaním, pinterestovaním, starostlivosťou o vlastnú záhradku, hostením našich početných návštev.

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>