Veľkonočné plnené vajíčka

Zdieľajte recept

Veľkonočné plnené vajíčka

By 21. marec 2015

Z detstva si pamätám, že uvarené vajíčka od nepamäti boli u nás ako doplnok k iným tradičným veľkonočným dobrotám. Samozrejme boli to jednoduché uvarené vajíčka natvrdo a pokrájané na mesiačiky, prípadne kolieska. Ja sa snažím každý rok vniesť do ich prípravy niečo nové, netradičné. Mojou snahou je, aby to v prvom rade chutilo a samozrejme musí to aj dobre vyzerať. Ozdobila som ich rôzne, aby som vniesla k zelenkavej plnke vajíčok trochu farby. Tento rok to bolo totiž avokádo, ktoré som s vajíčkami kombinovala.

 

Ingrediencie

Postup prípravy

  1. Uvarené vajcia očistíme a rozkrojíme na polovicu.
  2. Opatrne vyberieme žĺtka do misy.
  3. Bielka odložíme bokom na tanier.
  4. Avokádo rozkrojíme na polovicu a otočíme každú polovicu v protismere hodinových ručičiek.
  5. Malou lyžičkou vyberieme dužinu a pridáme k žĺtkam.
  6. Rozmačkáme vidličkou.
  7. Pridáme soľ, korenie, citrónovú šťavu a majonézu, príp. smotanu (pridáme po lyžiciach, aby sme nemali plnku riedku) a rozmixujeme ponorným mixérom na hladký krém.
  8. Ak treba, ešte dochutíme.
  9. Naplníme krém do cukrárenského vrecka a ozdobne ho nanesieme do bielok, ktoré sme si odložili na tanier. Ozdobíme ľubovoľne.

A toto je inšpirácia z minulého roka. Ani už nepamätám, prečo som nepridala príspevok na blog. Zrejme kvôli nie práve najlepším fotografiam.

Veľkonočné plnené vajíčka1
Veľkonočné plnené vajíčka3
Veľkonočné plnené vajíčka2

Som Slovenka momentálne žijúca v Anglicku. Prostredníctvom svojho blogu http://adkas-tastyfood.blogspot.sk/ by som sa chcela s Vami podeliť o svoje poznatky, zážitky, skúsenosti nielen z oblasti kulinárskej, ale aj zo života nášho každodenného. Rada si pochutnám na dobrom jedle a veľmi rada si ho pripravujem sama. Svoju lásku k vareniu a pečeniu som zdedila po svojej mamke a babke. Na mojom blogu nájdete recepty staršieho aj novšieho data pochádzajúce z rôznych zdrojov, ale zaručene mnou odskúšané. Verím, že u mňa naájdete inšpiráciu, strávite tu prijemne chvíle a opätovne ma poctíte svojou návštevou.


Môj blog: www.adkas-tastyfood.blogspot.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>