Pražma na sušených slivkách

Zdieľajte recept

Pražma na sušených slivkách

By 11. február 2014

Postup prípravy

  1. Z cesnaku, čerstvého tymiánu (perfektná bylinka, dávam ju teraz skoro všade), olivového oleja, citrónovej šťavy a soli, som spravil marinádu.
  2. Nechal som ju odpočinúť.
  3. Očistil som rybky, narezal som ich, dobre ponatieral marinádou a nechal som ich asi dve hodinky len tak ležať. Do brucha som im napchal petržlenovú vňať.
  4. Sušené slivky som dal do cestíčka a vypražil som ich (videl som to na jednom blogu, ale vtedy som to len tak okrajovo zaregistroval a dnes v noci to vo mne vyplávalo na povrch a mne začali hneď tiecť sliny. Ďakujem, ďakujem. Boli výborné).
  5. Do rúry vyhriatej na 200 °C som vložil rybky a hneď som na nich pustil aj gril s ventilátorom (vyhral gril s ventilátorom, rybky to vzdali). Stačilo im 20 minút.
  6. Podával som na rukole, s malými paradajkami a výbornými sušenými slivkami.

Dobrú chuť!

 Pražma na sušených slivkách

...rád spoznávam neznáme chute a učím sa nové veci...v kuchyni sa dá aj z bežných surovín pripraviť niečo "nové". Do každého jedla treba dať lásku a fantáziu, to sú dve najdôležitejšie koreniny... dobrú chuť prajem :-) Môj blog: www.svarechou.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>